Kazeina jako wzmacniacz mięśni

Prowadząc aktywny tryb życia i trenując intensywnie na siłowni przez wiele godzin, nie sposób nie zetknąć się z różnego rodzaju preparatami wspomagającymi efekty ćwiczeń. Jedną z najpopularniejszych substancji stosowanych przez miłośników „pakowania” jest główne białko występujące w mleku czyli kazeina. Białko to ma chronić mięśnie oraz wspomagać przyrost masy mięśniowej.
Odżywki posiadające w swoim składzie kazeinę gwarantują długotrwałe i zrównoważone wypuszczanie do krwiobiegu aminokwasów, zawartych w białku, oddziałując w ten sposób na rozwój mięśni. Ze względu na specyficzną przyswajalność kazeinę najlepiej jest stosować wieczorami. Po spożyciu zaopatruje ona mięśnie w potrzebne aminokwasy i składniki na długi czas, a jednocześnie zmniejsza apetyt i umożliwia podtrzymanie uczucia pełności do kilku godzin.
Dodatkowymi korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z zażywania kazeiny jest wspomaganie prawidłowego funkcjonowania układu kostnego. Białko to zawiera duże ilości wapnia, przez co wzmacnia kości.