Kazeina – sprawdzona efektywność

Wśród wielu, dostępnych w sklepach z odżywkami, preparatów białkowych czasami ciężko znaleźć ten najlepszy i najbardziej efektywny. Warto wtedy posiłkować się statystykami i opinią innych, a te wskazują, że jednym z najpopularniejszych białek, stosowanych w kulturystyce, jest białko kazeinowe.
Białko kazeinowe, produkowane ze zwierzęcego mleka, w przeciwieństwie do białka serwatkowego wchłania się wolniej. Czy jest to plus, czy minus? Wszystko zależy od tego, kiedy zastosujemy odżywkę i jaki jest jej cel. Kazeina może być używana np. rano, jako wysokobiałkowy suplement posiłku, bądź wieczorem, na noc, jako intensywna regeneracja ciała po ciężkim dniu.
Badania wskazują bowiem, że wolno wchłaniające się białko, a szczególności kazeina, która jest odporna na działanie kwasów żołądkowych, stopniowo przechodzi do krwi i jest bardzo skutecznie absorbowana. Kazeina bardzo dobrze wpływa na nadwyrężone po treningu siłowym mięśnie, regeneruje je i pozwala następnego dnia podejmować kolejne, ambitne, treningowe zadania.