Kazeina wsparciem dla sportowców

Każda osoba, która decyduję się na rozwijanie muskulatury, musi być świadoma, jak ważne w tym procesie są optymalne dostawy białka. To właśnie białko stanowi główny budulec ludzkiego ciała, także mięśni. Bez odpowiednich ilości białka mięśnie nie są w stanie się rozwijać, a co za tym idzie, nie ma możliwości rozbudowy muskulatury. Sportowcy i kulturyści często decydują się na dodatkową suplementację białek. Wśród nich znajdują się również preparaty zawierające białka kazeinowe.
Cechą charakterystyczną białek kazeinowych jest ich nierozpuszczalność w niskim pH, czyli w środowisku jakie wykazuje ludzki żołądek. Dzięki temu, kiedy białka kazeinowe trafiają do żołądka nie ulegają szybkiemu trawieniu, ale powoli koagulują, dostarczając mięśniom cenne składniki. Wzrost aminokwasów w plazmie krwi jest bardzo powolny i długi, więc białka te doskonale spisują się jako środek anty-kataboliczny.
Białka kazeinowe gwarantują stymulację syntezy białek mięśniowych, stanowią bogate źródło wapnia i doskonale sprawdzają się przy konieczności szybkiego uzupełnienia białek pełnowartościowych.