Kazeina dla ćwiczących na siłowni

Każdy, kto jest aktywny fizycznie i często trenuje na siłowni, prędzej czy później zetknął się z różnego typu preparatami wspomagającymi i ulepszającymi efekty ćwiczeń. Najpopularniejszą substancję zażywaną przez osoby chcące zwiększyć masę mięśniową stanowi główne białko występujące w mleku czyli kazeina. Celem stosowania tego białka jest ochrona mięśni oraz wspomaganie przyrostu masy mięśniowej.
Odżywki, które zawierają w swoim składzie kazeinę powodują długotrwałe i miarowe wypuszczanie do krwiobiegu aminokwasów, zawartych w białku. W ten sposób wpływają one na rozwój mięśni.
Przez wzgląd na specyficzną przyswajalność kazeinę zaleca się stosować wieczorami. Po jej zażyciu mięśnie zaopatrywane są w potrzebne aminokwasy i składniki na długi czas. Jednocześnie kazeina zmniejsza apetyt i podtrzymuje uczucie sytości do kilku godzin.
Warto również dodać, że białko to, poprzez zawartość dużej ilości wapnia, wzmacnia kości i tym samym pozytywnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie układu kostnego.