Kazeina – skuteczny sposób na regenerację

Na początku naszej przygody z siłownią i odżywkami białkowymi można odnieść wrażenie, że każda po prostu zawiera białko. Warto jednak wgłębić się w skład preparatu i sprawdzić, z jakiej grupy dane białko pochodzi. To bowiem świadczy o czasie wchłaniania, dawkowaniu oraz przeznaczeniu.
Odżywki kazeinowe produkowane są z kazeiny – białka zajmującego honorowe miejsce w mleku ssaków (80% wszystkich białek). Warto powiedzieć, że kazeina kazeinie jest nierówno, a wszystko zależy od rodzaju mleka, z którego jest produkowana (w użyciu są ich cztery rodzaje). Na potrzeby suplementacji używamy jednak jednego, uogólnionego pojęcia.
Główną zaletą białka kazeinowego jest jego wolna przyswajalność i odporność na kwasowe w środowisko w żołądku. Oznacza to, że przyjmując określoną ilość odżywki zamienia się ona w tzw. koagulant, który stopniowo i bardzo skutecznie przyswajany jest przez układ pokarmowy. Dlatego też odżywkę kazeinową poleca się szczególnie jako formę potreningową i regeneracyjną na noc. Czas jej wchłaniania sięga nawet 8 godzin.